okrycia-wierzchnie-outlet
MM6 Maison Margiela...
Cena 652,60 zł -70% Normalna cena 2 175,34 zł
close
close
close
close
okrycia-wierzchnie-outlet
2ND Puffer Płaszcz
Cena 293,93 zł -60% Normalna cena 734,81 zł
close

Nowe Produkty

Nowe Produkty
Jak często należy wymieniać poszewki na poduszki?

Jak często należy wymieniać poszewki na poduszki?

Jak często należy wymieniać poszewki na poduszki oraz pościel?

 

Nie jest tajemnicą, że roztocza, mikroskopijne stworzenia żywiące się płatkami skóry, nazywają nasze łóżka swoim domem. Pościel zapewnia im schronienie, ciepło i pożywienie, dlatego kluczowa jest regularna wymiana pościeli, aby zapobiec infestacji. Choć odpowiedź na to pytanie może wydawać się łatwa, wielu z nas popełnia te same błędy, decydując o tym, jak często wymieniać pościel.

 

Jak często należy zmieniać pościel?

Zarówno kołdra jak i pościel powinny być zmieniane przynajmniej raz na dwa tygodnie. Szczególną uwagę na ten przepis muszą zwrócić alergicy. Odchody roztoczy kurzu są częstym alergenem, który może poważnie pogorszyć jakość naszego życia. Objawy alergii na roztocza kurzu to m.in. duszny nos, swędzenie oczu i gardła, świszczący oddech i trudności w oddychaniu. Alergeny nie są jedyną rzeczą, którą znajdziesz w brudnej pościeli; są tam również cząstki jedzenia, sierść zwierząt, pot i inne płyny ustrojowe, które mogą być szkodliwe dla Twojego zdrowia. Niebezpieczeństwo wystąpienia chorób skóry lub nieprzyjemnych reakcji alergicznych wzrasta proporcjonalnie do długości okresu pomiędzy zmianami pościeli.

 

Jak mogę szybko i prosto wyeliminować roztocza kurzu domowego z mojego łóżka i materaca?

 

Chociaż regularne wykonywanie podstawowych czynności, takich jak pranie pościeli i zastępowanie jej czystą, jest ważne, nie jest to jedyny sposób na uniknięcie wdychania szkodliwych stężeń alergenów. Przestrzegaj poniższych wskazówek, aby mieć sypialnię wolną od kurzu i roztoczy.

 

Czyść prześcieradła w wysokiej temperaturze wody wynoszącej co najmniej 60 stopni Celsjusza.

Zalecana temperatura prania zarówno prześcieradeł jak i poszewek na poduszki to 60 stopni Celsjusza. Roztocza kurzu nie są w stanie przetrwać poniżej tej temperatury. Roztocza, które nie zostały usunięte przez pranie, można zabić prasując pościel po praniu, jeśli tkanina jest delikatna, a producent nie zaleca prania w temperaturze wyższej niż 40 stopni Celsjusza.

 

Należy również prać kołdry i poduszki.

 

Kołdry i poduszki powinny być prane przynajmniej raz na pół roku, aby usunąć roztocza, pleśń. Ponadto, kołdry i poduszki trwają dłużej, jeśli są często prane. Jeśli masz problemy ze snem z powodu alergii, może warto zainwestować w jedną z dostępnych specjalistycznych kołder antyalergicznych, które pozwalają na swobodny przepływ powietrza, blokując jednocześnie przenikanie mikroorganizmów.

 

Kołdry i poduszki z wypełnieniem syntetycznym można prać w pralce, ale tylko w maksymalnej temperaturze podanej na metce. Kołder wypełnionych materiałami naturalnymi, takimi jak puch lub pierze, nie należy suszyć w suszarce bębnowej ani na słońcu. Ponadto niektóre kołdry puchowe mogą stracić swój miękki wygląd, jeśli zostaną wyprane w pralce. W takim przypadku należy zlecić pranie profesjonalnej pralni.

 

Chroń swoje łóżka i materace za pomocą pokrowców.

 

Roztocza i ich odchody można skutecznie zablokować stosując pokrowiec na materac, ochraniacz na materac lub matę ochronną. Ochraniacz na materac może pomóc w jego dłuższym użytkowaniu.

 

Pościel musi być regularnie suszona na powietrzu.

 

Pościel wystawiona na działanie powietrza nie tylko poprawia jakość snu, ale także stymuluje wypoczynek. Wietrzenie pościeli jest również skuteczną metodą eliminacji roztoczy i innych bakterii, które rozwijają się w zamkniętych środowiskach. Podczas suchych, nieco chłodniejszych miesięcy zimowych jest to idealny czas na wietrzenie pościeli. Toksyczne bakterie są niszczone w niskich temperaturach. Pościel może również skorzystać z wietrzenia w okresie letnim. W lecie idealnie jest trzymać pościel w chłodnym, ciemnym i dobrze wentylowanym miejscu, ponieważ bezpośrednie światło słoneczne może sprzyjać rozwojowi zarazków.

 

Jak często należy zmieniać pościel niemowlęcia?

 

Ponieważ noworodki i niemowlęta nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego układu odpornościowego, ważne jest, aby ich pościel była często zmieniana, aby uchronić je przed potencjalnymi infekcjami lub alergiami. Noworodki wymagają cotygodniowej (lub częstszej) zmiany pościeli. Pościel dla starszych dzieci może przechodzić dwa razy dłużej między praniami. Okres ten może się wydłużyć do około miesiąca, jeśli dziecko nie ma żadnych znanych alergii.

 

Jak często zmienia się pościel hotelową?

 

Temat tego, kiedy należy zmieniać pościel jest nieco zróżnicowany w zależności od hotelu i pensjonatu. W hotelu pościel jest zmieniana zarówno po każdym gościu jak i na specjalne życzenie. W hotelach 4- i 5-gwiazdkowych pościel zmieniana jest codziennie, a w hotelach 3- i 2-gwiazdkowych co kilka dni lub na życzenie gościa.

 

Musisz wymieniać pościel tak często, jak tylko możesz. Każdy uwielbia wchodzić do czystego, zrobionego łóżka, ale jak często należy zmieniać pościel? Jeśli wchodzenie do łóżka po ciężkim dniu pracy jest czymś, na co czekasz z niecierpliwością, zaufaj nam, gdy mówimy, że przesuwanie się między nową a czystą pościelą jest czymś, co na pewno docenisz!

 

Jednak ścielenie łóżka to żmudny obowiązek, który uniemożliwia angażowanie się w inne przyjemne czynności. Kiedy już zmienisz pościel, czeka cię góra prania. Czy będzie więcej wysiłku? Pomimo wiedzy o tym, jak często powinni, większość osób odkłada zmianę pościeli tak długo, jak to możliwe, z tego samego powodu. Nie wiedzą, że czysta pościel nie tylko sprawia, że czujesz się odświeżony, ale także poprawia Twój nastrój i pomaga Ci uzyskać bardziej spokojny sen.

 

Jeśli nie zmieniasz regularnie pościeli, możesz spędzić noc pokryty warstwą brudu i kurzu, który zawiera alergeny takie jak roztocza, płatki skóry i inne zanieczyszczenia. Roztocza kurzu nie są jedynymi niespodziankami, które kryją się w Twojej przyzwoitej jakości pościeli. Tracisz około miliona komórek skóry na noc, nie wspominając o naturalnych olejkach skóry i pocie; jeśli nie zmieniasz pościeli lub nie myjesz jej regularnie, wkrótce będziesz spędzać wieczory na przewracaniu oczami, nawet jeśli używasz najlepszej pościeli w Indiach.

 

Kiedy ostatni raz zmieniałeś pościel na swoim łóżku?

 

Jak często trzeba rzucić swoje arkusze do pralki na świeży zestaw zależy od różnych okoliczności. Dwutygodniowa reguła będzie działać dobrze dla większości rodzin, nawet jeśli wykorzystują one najwyższej jakości pościel. Niektórzy ludzie mogą twierdzić, że powinni być zmieniani częściej niż to. Następujący są niektóre przykłady uzasadnienia dla tygodniowych lub dwutygodniowych zmian prześcieradła.

 

Czy cierpisz na tłustą skórę?

 

Pościel powinna być zmieniana co trzy do czterech dni, jeśli masz tłustą skórę i musisz myć twarz co kilka godzin, aby utrzymać olej pod kontrolą. Podczas prania pościeli z nadrukiem użyj wysokiej jakości detergentu, aby pozbyć się oleju, brudu i zanieczyszczeń, które mogły się nagromadzić z czasem. Aby zakończyć transformację łóżka, upierz poszewki na poduszki i pozwól im wyschnąć na słońcu przed ich użyciem. Jeżeli masz tendencję do nadmiernego pocenia się lub masz tłustą skórę, powinieneś rozważyć zakup bawełnianej pościeli od renomowanego sprzedawcy internetowego.

 

Czy kiedy idziesz spać w nocy, twój zwierzak dołącza do ciebie?

 

Jeśli kochasz swojego pupila tak bardzo, że pozwalasz mu czasem wskakiwać na łóżko, powinieneś jak najczęściej należy prać pościel i kołdrę. Nawet jeśli używasz najwyższej jakości pościeli dostępnej w Indiach, nadal zalecamy pranie jej najwyżej co drugi dzień. Jeśli masz zwierzę domowe, powinieneś częściej prać wysokiej jakości pościel, ponieważ sierść, którą ono rzuca, może powodować różne problemy zdrowotne, w tym infekcje, alergie i zakłócenia snu, jeśli nie zostanie usunięta.

 

Po trzecie, czy zdarza Ci się jeść w łóżku?

 

Warto zmienić prześcieradło i wyprać je od razu, jeśli jesz na łóżku i masz wypadek. Przebarwienie prawdopodobnie będzie się utrzymywać nawet w najlepszych pościelach, chyba że wyczyścisz je z detergentem. Pamiętaj, że spanie na nieczystym łóżku może spowodować u Ciebie alergie i inne choroby.

 

Czy używasz swojego łóżka jako biura, czy tylko oglądasz w nim telewizję?

 

Jeśli tak, to najlepiej zmieniać pościel co cztery do pięciu dni. Spędzanie dużo czasu w łóżku oznacza, że więcej potu przesiąka przez wysokiej jakości pościel. Kiedy spędzasz dużo czasu w łóżku, nawet najczystsza pościel zacznie śmierdzieć. Dlatego unikaj lenistwa za wszelką cenę. Utrzymuj swoje łóżko pachnące i czujące się świeżo, myjąc swoje arkusze co kilka dni, a otrzymasz więcej wykorzystania z najlepszych pościeli w Indiach, w które zainwestowałeś.

 

Czy cierpisz na astmę lub alergie?

 

Osoby z problemami układu oddechowego, takimi jak astma lub wrażliwość na kurz, powinny rozważyć, jak często muszą wymieniać swoje pościele. Wysokiej jakości pościel może być źródłem objawów alergii, w tym kichania, kataru, kaszlu, gorączki i innych z powodu nagromadzenia roztoczy i innych alergenów. W rezultacie nawet najładniejsza pościel wymaga częstego prania w Indiach. Aby pozbyć się wszelkich alergii, zaleca się przestrzegać instrukcji pielęgnacji na metce i prać przedmiot w ciepłej wodzie.

 

Czy choroba skóry przenosi się na prześcieradło?

 

Prześcieradła mają bliski kontakt ze skórą; dlatego ważne jest, aby zmieniać je codziennie lub przynajmniej co dwa dni, jeśli masz chorobę skóry lub zmiany chorobowe powinieneś regularnie prać pościel. Wypierz je w gorącej wodzie, zgodnie z zaleceniami na etykiecie, a następnie pozwól im namoczyć się w roztworze środka dezynfekującego o tej samej temperaturze.

 

Co powinno być elementem zmiany pościeli?

Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoja pościel będzie wyglądać świeżo pomiędzy praniami, jeśli nie jesteś osobą, która zmienia ją co kilka dni.

 

  • Nie idź do łóżka po treningu, chyba że chcesz się obudzić oblany wodą.
  • Nie wkładaj swoich nieczystych stóp lub skarpetek do łóżka.
  • Możesz zniszczyć nawet najwspanialszą pościel nakładając na nią jakikolwiek olej, balsam lub żel.
  • Upewnij się, że umyłeś się przed położeniem się na noc.
  • Makijaż nie powinien być noszony do łóżka.
  • Nie jedz i nie pij w łóżku, ponieważ może to zniszczyć twoją drogą pościel.

To tylko niektóre z czynników, które wpływają na określenie odpowiedniej częstotliwości wymiany prześcieradeł. Jeśli nie chcesz robić prania lub ścielić łóżka codziennie, możesz je zmieniać co drugi dzień. Ale regularna zmiana pościeli co najmniej raz w tygodniu pozwala zachować wysokiej jakości pościel w nieskazitelnym stanie i poprawia zdrowie i sen.

 

Zostaw odpowiedź