okrycia-wierzchnie-outlet
MM6 Maison Margiela...
Cena 652,60 zł -70% Normalna cena 2 175,34 zł
close
close
close
close
okrycia-wierzchnie-outlet
2ND Puffer Płaszcz
Cena 293,93 zł -60% Normalna cena 734,81 zł
close

Nowe Produkty

Nowe Produkty

Serwis obiadowy — na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Serwis obiadowy — na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

 

Niezależnie od tego, czy często przyjmujemy gości w domu, zasługujemy na elegancki serwis obiadowy. Wiele osób zapomina, że ​​pyszne i kreatywne dania to zdecydowanie za mało, by zaimponować zaproszonym gościom lub członkom rodziny. Dodatki, zwłaszcza elegancki serwis obiadowy, są wizytówką naszego domu i są bardzo ważne podczas mniej lub bardziej uroczystej kolacji. Obecnie stylowe zestawy stołów do jadalni nie ograniczają się tylko do białych talerzy, chociaż nie można zaprzeczyć, że klasyczne stoły do ​​jadalni sprawdzają się najlepiej. W każdej chwili możemy wybrać zastawę stołową w bardziej skomplikowanych kombinacjach kolorystycznych lub wzorniczych. Jak wybrać idealny serwis obiadowy?

 

Talerze obiadowe —  Ile elementów?

Kupując zastawę stołową, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy, które pomogą nam podjąć ostateczną decyzję. W pierwszej kolejności należy określić wielkość takiej strony internetowej. Najpopularniejsze są dwie opcje: serwis obiadowy dla 6 osób i zestaw obiadowy dla 12 osób, w zależności od wielkości rodziny. Na rynku dostępne są również zestawy obiadowe na 24 osoby – idealne dla rodzin wielopokoleniowych lub tych, które regularnie organizują obiady dla dużej liczby gości. Spośród nich najbardziej zoptymalizowane wydają się być sztućce dla 12 osób. Po pierwsze nie zajmuje dużo miejsca, a po drugie wystarczy na sporą imprezę. Talerze obiadowe dla 6 osób byłby odpowiedni dla małej rodziny i gdy do naszego domu przychodzi kilku znajomych. Warto pamiętać, aby ilość elementów zastawy stołowej nie była nadmierna. Te, których nigdy nie użyjemy, należy wyeliminować.

 

Zastawa stołowa – jakie elementy?

Dobry serwis obiadowy powinien mieć zastosowanie nie tylko na co dzień, kiedy chcemy poważniej traktować wspólne posiłki, ale także w czasie wakacji, kiedy gościmy w naszych domach przyjaciół, bliskich i dalekich krewnych. Prosty serwis obiadowy dla 6 lub 12 osób obejmuje odpowiednią liczbę głębokich talerzy lub misek na zupę oraz płaski talerz na danie główne. Niektóre zestawy zawierają również talerze deserowe. Bogatszy zestaw obiadowy może zawierać więcej elementów. Są wśród nich wazony i miski do zup, a także salaterki, półmiski, rondle i czajniki. W bardzo szerokich i krzykliwych scenach możemy znaleźć więcej fantazyjnych elementów, z których niektóre mogą być mało przydatne w codziennym użytkowaniu. Są to m.in. świeczniki, serwetniki, tacki na jajka, tacki i musztardowe. Podczas gdy talerze obiadowe są główną częścią zestawu, istnieją również zestawy zawierające sztućce. Jeżeli w wybranym serwisie nie ma sztućców, to należy je dokupić osobno – najlepiej skompletować zestaw, w którym poszczególne elementy pozostaną w niezmienionym designie. Wtedy cała oprawa stołu będzie wyglądać spójnie i elegancko.

 

Zastawa stołowa – jaki materiał wybrać?

 

Znakomity serwis obiadowy będzie nam służył przez lata, bez względu na intensywność jego użytkowania. Zachwyci również swoim pięknem i będzie wspaniałym dodatkiem do stołu jadalnego. Kupując zastawę stołową, pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego jest wykonana. Na rynku są usługi ceramiczne, kamionkowe i porcelanowe, mniej szkła. Serwis kamionkowy charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Niestety są duże i ciężkie, a płyty mają grube ścianki. Garnitury ceramiczne są lżejsze i wyglądają bardzo elegancko. Jednak najszlachetniejszym materiałem jest porcelana i warto wybrać porcelanową zastawę stołową. Czemu?
Wiele powodów. Najważniejsze z nich to aspekty estetyczne i praktyczne. Cieńsze ściany, lżejsza waga i królewski wygląd to tylko niektóre z nich. Ponadto porcelana pięknie się starzeje i co ważne może być zachowana przez wiele lat w idealnym stanie. Również piękno porcelany nie jest przypadkowe. Długa historia tego materiału sprawia, że ​​porcelanowa zastawa stołowa jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu prezentuje się bardzo szykownie i luksusowo.

 

Uniwersalna i modna zastawa stołowa

 

Dziś stylowe przyjęcia obiadowe są łatwo dostępne w różnych kolorach, formach i stylach. Warto jednak zastanowić się, czy to nowoczesne rozwiązanie jest dla nas odpowiednie. Jeśli chcemy mieć ponadczasowy serwis obiadowy – taki, który sprawdza się zarówno teraz, jak i za 5-10 lat, powinniśmy postawić na klasyczną elegancję. Klasyka zawsze ma swoją cenę i wygląda nieskazitelnie bez względu na trendy. Serwis obiadowy z porcelany w jasnych kolorach, takich jak biały lub kremowy, jest idealny na każdą okazję.

Stylowe zestawy obiadowe od dawna są atrakcyjną opcją. Trendy szybko mijają, a to, co dziś wydaje się popularne, może nie nastąpić od razu. Klasyczna zastawa stołowa nie musi być nudna. Ta zastawa stołowa jest bardzo wszechstronna, co oznacza, że ​​może być używana zarówno podczas uroczystych uroczystości rodzinnych, jak i mniej formalnych spotkań przyjaciół i doskonale pasuje do różnych stylów nakrycia stołu. Warto również zauważyć, że klasyczne witryny nie muszą być monochromatyczne. Dziś udało nam się znaleźć eleganckie garnitury o subtelnych wzorach. Najpopularniejsze są lamówki ze złotymi liniami lub czarno-srebrnymi nadrukami. Gdzie mogę kupić piękną zastawę stołową? Miejscami oferującymi produkty wysokiej jakości są sklepy Villeroy & Boch czy Tognana. Znajdziesz tu eleganckie zestawy obiadowe na każdą kieszeń: od tanich zestawów obiadowych lub obiadowych zestawów kawowych z podstawowej porcelany, po najwyższej jakości, droższe zestawy porcelany kostnej. Każdy zestaw można dowolnie rozbudowywać poprzez zakup poszczególnych elementów z wybranej kolekcji. Produkty Villa d'este  są nie tylko trwałe i odporne na uszkodzenia, ale również bardzo szykowne i stylowe.

 

Zostaw odpowiedź